Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • Slider
  • Ananthapuram to host Sub-Junior Boys’ National Football Championship Tier 2
Slider

Ananthapuram to host Sub-Junior Boys’ National Football Championship Tier 2

Email :81

NEW DELHI: Tier 2 of the Sub-Junior Boys’ National Football Championship 2023-24 will take place in Ananthapuram, Andhra Pradesh from September 26 to October 10, 2023.

The tournament will see 21 teams divided into four groups – Group A consists of six teams, while Groups B, C and D have five teams. The group winners will progress to the semi-finals.

Sub-Junior Boys’ National Football Championship Tier 2 Draw and Fixtures

GROUP A:
Tamil Nadu, Uttarakhand, Tripura, Bihar, Andaman & Nicobar, Madhya Pradesh

September 26: Tamil Nadu vs Madhya Pradesh, Uttarakhand vs Andaman & Nicobar, Tripura vs Bihar
September 28: Uttarakhand vs Tripura, Madhya Pradesh vs Bihar, Tamil Nadu vs Andaman & Nicobar
September 30: Tamil Nadu vs Bihar, Andaman & Nicobar vs Tripura, Madhya Pradesh vs Uttarakhand
October 2: Andaman & Nicobar vs Madhya Pradesh, Bihar vs Uttarakhand, Tamil Nadu vs Tripura
October 4: Bihar vs Andaman & Nicobar, Tripura vs Madhya Pradesh, Tamilnadu vs Uttarakhand

GROUP B:
Telangana, Jammu & Kashmir, Delhi, Chhattisgarh, Dadra and Nagar Haveli and Daman and Diu

September 27: Telangana vs Chhattisgarh, Jammu & Kashmir vs Delhi
September 29: DNH&DD v/s Delhi, Telangana vs Jammu & Kashmir
October 1: Chhattisgarh vs Jammu & Kashmir, DNH&DD vs Telangana
October 3: Delhi vs Telangana, Chhattisgarh vs DNH&DD
October 5: Jammu & Kashmir vs DNH&DD, Delhi vs Chhattisgarh

GROUP C:
Andhra Pradesh, Himachal Pradesh, Assam, Sikkim, Lakshadweep

September 26: Andhra Pradesh vs Sikkim, Himachal Pradesh vs Assam
September 28: Lakshadweep vs Assam, Andhra Pradesh vs Himachal Pradesh
September 30: Sikkim vs Himachal Pradesh, Lakshadweep vs Andhra Pradesh
October 2: Assam vs Andhra Pradesh, Sikkim vs Lakshadweep
October 4: Himachal Pradesh vs Lakshadweep, Assam vs Sikkim

GROUP D:
Pondicherry, Chandigarh, Nagaland, Ladakh, Rajasthan

September 27: Pondicherry vs Ladakh, Chandigarh vs Nagaland
September 29: Rajasthan vs Nagaland, Pondicherry vs Chandigarh
October 1: Ladakh vs Chandigarh, Rajasthan vs Pondicherry
October 3: Nagaland vs Pondicherry, Ladakh vs Rajasthan
October 5: Chandigarh vs Rajasthan, Nagaland vs Ladakh

SEMI-FINALS
October 8: Winners Group A vs Winners Group C, Winners Group B vs Winners Group D

FINAL
October 10: Winners SF 1 vs Winners SF 2

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts